NAJNOWSZE INFORMACJE PRASOWE

NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Art Studnia - nowa szkoła malarstwa i rysunku w Krakowie

2018-05-14 16:47:46

W szkole Marcina Telegi nacisk postawiony jest w pierwszej kolejności na doskonalenie umiejętności związanych bezpośrednio z techniką rysunkową i malarską, co ma dać podstawę do rozwijania umiejętności artystycznych. W drugiej kolejności zajęcia będą miały za zadanie rozwijanie wrażliwości artystycznej, co da większą szansę na stabilny rozwój i dobre efekty. Zajęcia w Art Studni uzupełnione zostaną o poznawanie historii sztuki oraz prac innych malarzy.

- Oprócz zwykłego rozkładu zajęć, w szkole są organizowane kursy, warsztaty i plenery. Na przykład weekendowy kurs malowania portretu. Szkoła jest przeznaczona zarówno dla profesjonalnych twórców, jak i dla amatorów, a także dzieci. Moim celem, jako prowadzącego, jest aby wszyscy zgodnie ze swoimi założeniami robili postępy w pracy artystycznej. - mówi Marcin Telega.

Nauka w Art Studni odbywa się w małych grupach, co daje lepszy komfort pracy i większy kontakt z prowadzącym. Szkoła planuje również zajęcia prowadzone przez artystów i twórców innych dziedzin, np. zajęcia z rysunku architektonicznego, ceramiki. Zaletą jest także przyjazny system uczestnictwa w zajęciach szkoły - można, ale nie trzeba zapisywać się na cały miesiąc, czy semestr zajęć.

Założyciel szkoły - Marcin Telega - profesjonalną edukację artystyczną rozpoczął w 1991 roku w Liceum Sztuk Plastycznych w Tarnowie. Po zakończeniu szkoły średniej pracował jako renowator mebli antycznych. W roku 2001 rozpoczyna studia na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na wydziale malarstwa. Studia i praca dyplomowa (w roku 2007) pod kierunkiem prof. Stanisława Rodzińskiego.

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: